KIŠA GOLOVA U ŽITIŠTU: OFK Begej slavio u komšijskom derbiju

OFK BEGEJ (Žitište) – FK JEDINSTVO (Ban. Karađorđevo) 5:4 (1:4)

Fudbaleri Begeja iz Žitišta slavili su u komšijskom derbiju. Izabranici Milenka Zečevića, savladali su u okviru 29. kola Vojvođanske lige „Istok“ na svom terenu ekipu FK Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva rezultatom 5:4.

Goleadu na ovoj utakmici otvorio je Milan Mijatović u 13. minutu, da bi gosti do kraja poluvremena postigli četiri pogotka i na petnaestominutni odmor otišli sa prednošću od 1:4. Golove za Karađorđevčane postigli su Žarko Matić u 15, Nenad Anović u 35, kao i Marko Vukoje u 37. i 38. minutu.

U drugom poluvremenu viđen je potpuni preokret, koji je rezultovao činjenicom da su fudbaleri Begeja osvojili sva tri boda. Golove za Žitištane u drugom poluvremenu postigli su trostruki strelac Mladen Novak u 47, 64. i 69, kao i Goran Vlaučin u 55. minutu utakmice.

Nakon ovog kola, OFK Begej je zadržao devetu poziciju na tabeli, sada sa 43 sakupljena boda, dok je Jedinstvo, četvrtim ovosezonskim porazom pretrpelo pad na treću poziciju u šampionatu.

U narednom kolu, Karađorđevčani će na svom terenu dočekati Slogu iz Plandišta, dok Žitištanima sledi gostovanje u Srpskoj Crnji, dvanaestoplasiranoj ekipi na tabeli, Fudbalskom klubu Budućnost.