Podmlađena ekipa Radničkog savladala favorizovane Vrščane

FK RADNIČKI (Zrenjanin) – OFK VRŠAC 2:1 (0:0)

Podmlađena ekipa zrenjaninskog Radničkog, koja je u poslednja dvadeset dva minuta utakmice igrala sa svih jedanaest „bonus“ igrača na terenu, uspela je da u okviru 31. kola Srpske lige „Vojvodina“ slavi pobedu. Izabranici Predraga Kandića, savladali su u sredu, 28. aprila, na svom terenu, favorizovani OFK Vršac rezultatom 2:1.

Uknjižili smo tri važna boda za mirniju završnicu prvenstva. Sve ono što nam nije polazilo za nogom u prvom poluvremenu, uspeli smo da nadoknadimo u prvih petnaest minuta nastavka igre, te da sa dva pogotka ostvarimo pobedu. Nastavili smo odličnu seriju od četiri pobede i jednim nerešenim rezultatom u poslednjih pet kola. – izjavio je Stefan Bačko, golman Radničkog, nakon utakmice.

Pogotke za zrenjaninske crveno crne postigli su Blagoje Marković u 53. i Marko Kovačević u 60. minutu utakmice. Počasni pogodak za goste iz Vršca dao je Matija Grek u 74. minutu susreta. Kovačević je pogotkom na ovom susretu, što mu je bio devetnaesti ovosezonski, izbio na prvo mesto liste strelaca Srpske lige „Vojvodina“.

Radnički trenutno zauzima sedmu poziciju na tabeli sa četrdeset devet sakupljenih bodova.

U narednom kolu, Zrenjanince očekuje gostovanje u Subotici, protiv ekipe FK „Bačka 1901“, tima koji vodi grčevitu borbu za opstanak u srpskoligaškom društvu.