HET-TRIK MARKA KOVAČEVIĆA ZA SLAVLJE ZRENJANINACA

FK OMLADINAC (Novi Banovci) – FK RADNIČKI (Zrenjanin) 2:3 (1:1)

Uspeli su zrenjaninski crveno crni da pokvare domaćinu proslavu povodom otvaranja velelepnog fudbalskog stadiona, obzirom da su na prvoj zvaničnoj utakmici na novom terenu savladali domaći FK Omladinac rezultatom 2:3.

Gosti su odlično otvorili utakmicu 30. kola Srpske lige „Vojvodina“ u Novim Banovcima, te pogotkom Marka Kovačevića u 2. minutu poveli. Golom mladog Želimira Đurkovića u 11. minutu, fudbaleri Omladinca uspeli su da izjednače rezultat.

Domaći fudbaleri, u 60. minutu preokrenuli su rezultat u svoju korist golom Igora Ležaića, da bi sa nova dva pogotka Marka Kovačevića u 76. i 79. minutu, Zrenjaninci stigli do pobede.

Nakon ovog trijumfa, fudbaleri Radničkog su napravili veliki skok na tabeli, te sada, sa četrdeset šest sakupljenih bodova zauzimaju osmu poziciju u šampionatu. U narednom kolu, koje je na programu u sredu, 28. aprila, izabranici Predraga Kandića će na svom terenu dočekati ekipu OFK Vršac, trenutno trećeplasirani tim na tabeli.