DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA: ŽFK Proleter zadovoljniji nerešenim rezultatom

SUŽF „STAJIĆEVO 2017“ (Stajićevo) – ŽFK PROLETER (Zrenjanin) 1:1 (0:1)

Derbi utakmica, ne samo 9. kola, već i čitavog prvenstva Druge ženske fudbalske lige „Sever“, duel dve prvoplasirane ekipe na tabeli opravdao je očekivanja. Viđena je veoma borbena utakmica, završena nerešenim rezultatom, kojem su se više radovale Zrenjaninke, obzirom da im kolo pre kraja daje mnogo veće šanse da izbore plasman u baraž i veliku šansu da naredne sezone zaigraju u Prvoj ligi Srbije.

Fudbalerke Proletera su bile konkretnije u prvom poluvremenu, stvorile su nekoliko izglednih šansi, a nakon slobodnog udarca u 15. minutu, pogotkom Jelene Golubović sa dvadeset pet metara, kada je lopta završila pod samu prečku, crveno bele su povele.

Bledo izdanje iz prvog dela igre, Stajićanke su donekle uspele da nadoknade u nastavku utakmice. Nakon akcije Ivone Lasno po desnoj straniu 69. minutu i odličnog centaršuta na drugu stativu, najbolje se snašla Aleksandra Jelić, koja je šutem u kontra ugao izjednačila na 1:1. Imala je Jelićka veliku šansu u poslednjem minutu regularnog dela utakmice da Stajićankama donese pobedu, međutim, u situaciji jedan na jedan sa golmanom zrenjaninskih crveno-belih, Majom Ubović, loše je zahvatila loptu, te je taj šut bio lak plen za iskusnog golmana ekipe iz Zrenjanina.