CRVENA ZVEZDA SLAVILA U LOKALNOM DERBIJU

FK CRVENA ZVEZDA (Vojvoda Stepa) – FK BUDUĆNOST (Srpska Crnja) 4:2 (2:1)

Na lokalnom stadionu u Vojvodi Stepi, u nedelju, 18. aprila, u okviru 25. kola Vojvođanske lige „Istok“, odigrana je derbi utakmica opštine Nova Crnja, u kojoj su se sastali domaća Crvena Zvezda i gosti iz Srpske Crnje, ekipa FK Budućnost.

Viđena je otvorena i veoma borbena utakmica, sa dosta obostranih grešaka, u kojoj su se nakon odigranih devedeset minuta radovali domaćini, slavivši pobedu rezultatom 4:2.

Poveli su fudbaleri Budućnosti u 10. minutu golom Danila Vukobrata. Crvena zvezda je preko Jovana Kozića stigla do izjednačenja u 40. minutu, da bi u poslednjim trenutcima prvog poluvremena, pogotkom Gorana Prošića, domaći prešli u vođstvo. Svojim drugim pogotkom, Kozić je u 67. minutu uvećao prednost domaćih na 3:1 da bi u 77. minutu, Ivan Vukoje postigao i četvrti pogodak za crveno bele. Gol za konačnih 4:2 delo je Nemanje Nešića u sudijskoj nadoknadi vremena.