Rukomet

TONU SVE DUBLJE: Rukometaši Proletera pali na poziciju koja vodi u niži rang takmičenja

ORK „ŠAMOT 65“ (Aranđelovac) – RK PROLETER (Zrenjanin) 29:27 (16:14)

Opstanak rukometaša Proletera u elitnom rangu takmičenja je sve neizvesniji. Nakon odigranog 5. kola plej auta Arkus lige, Zrenjaninci su porazom u Aranđelovcu od ekipe ORK „Šamot 65“ pali na sedmu poziciju na tabeli, mesto koje vodi u Super B ligu.

Iako su odlično otvorili utakmicu, te nakon dvanaest minuta igre stekli prednost od 5:0, Zrenjaninci su u narednih osam minuta prokockali stečeno vođstvo i dozvolili domaćoj ekipi da povede sa 9:8. Do kraja utakmice, Aranđelovčani su u nekoliko navrata imali po pet golova prednosti, te su lagano priveli duel kraju, osvojivši dva nova boda.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Nemanja Radosavljević sa sedam i Janko Pešić sa šest postignutih golova. U gostujućoj ekipi, ni trinaest postignutih pogodaka Alekse Gaćinovića nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.