BODOVI STIGLI U ZRENJANIN: Fudbaleri Radničkog slavili u lokalnom derbiju

FK VOJVODINA 1928 (Perlez) – FK RADNIČKI (Zrenjanin) 1:2 (0:1)

Fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina doneli su bodove sa gostovanja u Perlezu. Izabranici Predraga Kandića, u sredu, 14. aprila, u okviru 28. kola Srpske lige „Vojvodina“ savladali su ekipu FK Vojvodina 1928 rezultatom 1:2.

Prvu priliku na utakmici imali su Zrenjaninci u 22. minutu. Krstinić je izveo korner sa leve strane, a Bjelica, koji se nalazio u petercu oprobao je šut glavom, ali je lopta završila tik pokraj leve stative. Radnički je došao u vođstvo u 45. minutu. Nakon duge lopte upućene sa polovine koja pripada gostujućem timu, na nekih tridesetak metara u polju domaće ekipe, fudbaler Vojvodine Vladimir Mišić, koji je bio u duelu sa Stefanom Gajilovićem je usled klizavog terena pao, te je omogućio Gajiloviću da izbije sam pred golmanom domaćih Magdom, kojeg je driblingom obišao i poslao loptu u nebranjenu mrežu za 0:1.

Perležani do egela stižiu u 54. minutu, nakon što je Boriša Rudić dobio loptu u kaznenom prostoru i šutem sa 14 metara u kontra ugao primorao golmana gostiju, Radovića da vadi loptu iz svoje mreže. U novo vođstvo Radnički dolazi u 65. minutu. Korner sa desne strane izveo je Bačvanski, a Nikola Bjelica je glavom poslao loptu u gol za 1:2. Zrenjaninci su mogli do novog pogotka u 74. minutu, kada je posle akcije po levoj strani, Kovačević pogodio stativu gola domaćih.

Svoje viđenje utakmice, prokomentarisali su Jovo Simanić, šef stručnog štaba perleške Vojvodine, kao i Predrag Kandić, prvi strateg Radničkog iz Zrenjanina.