ŽITIŠTANI PALI U ZAVRŠNICI U BOTOŠU: Omladinac minimalcem do tri nova boda

FK OMLADINAC FAM (Botoš) – OFK BEGEJ (Žitište) 1:0 (0:0)

Fudbaleri Omladinca iz Botoša upisali su u nedelju, 11. aprila tri nova boda. Izabranici Vladimira Grbušića savladali su na svom terenu, u okviru 24. kola Vojvođanske lige „Istok“ ekipu OFK Begej iz Žitišta rezultatom 1:0.

Prvi su na utakmici zapretili gosti u 8. minutu preko Milana Mijatovića, ali dobro postavljeni Miškov nije dozvolio da gosti povedu. Dva minuta kasnije, Botošani su imali izglednu šansu. Slaviša Bojanić je šutirao sa dvadeset metara, ali Aleksandar Arsin, golman ekipe OFK Begej izbacio je loptu u korner. U 30. minutu gosti su započeli odličnu akciju po desnoj strani. Loptu prihvata Goran Vlaučin, uputio udarac sa osamnaest metara udaljenosti od gola Omladinca, ali njegov šut je završio tik iznad prečke. U 56. minutu, slobodan udarac za goste izveo je Vlaučin. On je ubacio loptu u peterac domaćih, intervenisala je odbrana Botošana, ali su gosti signalizirali igranje rukom jednog od fudbalera Omladinca. Glavni sudija utakmice, Veljko Gvozdenov, koji je bio blizu mesta dešavanja je samo odmahnuo rukom, te je lopta u nastavku završila u korneru. Igrao se 68. minut kada je Zoran Šemić iz auta uposlio Davida Stojkovića koji je oprobao šut sa nešto više od dvadeset metara ali je Arsin bio dobro postavljen. Jedini pogodak na utakmici viđen je u 80. minutu. David Stojković je sa više od četrdeset metara uputio centaršut u srce šesnaesterca gostujućeg tima, Nemanja Bojić je stigao do lopte pre Arsina i glavom je prosledio u nebranjenu mrežu za, ispostaviće se, konačnih 1:0. Pet minuta kasnije, Botošani su imali priliku da udvostruče prednost. Nakon odlično izvedenog kornera od strane Šemića, najviši u skoku je bio Bojić, ali njegov udarac glavom je završio iznad prečke gola gostiju.

Nakon ovog trijumfa, FK Omladinac FAM se približio na samo bod zaostatka za četvrtoplasiranom ekipom FK Mladost iz Omoljice, dok je OFK Begej pao na osmu poziciju na tabeli.