Football

SLAVLJE „NAFTAŠA“: Ilija Krasić i Bojan Trivunović junaci pobede u derbiju vojvođanskog istoka

FK NAFTAGAS (Elemir) – OFK KIKINDA 1909 (Kikinda) 1:0 (1:0)

Derbi meč 23. kola Vojvođanske lige „Istok“ koji je u sredu, 7. aprila odigran u Elemiru pripao je domaćim fudbalerima. „Naftaši“, koji su na svom terenu dočekali lidera na tabeli, OFK Kikindu, slavili su pobedu rezultatom 1:0.

Bojan Trivunović – jedan od junaka pobede u derbiju ( foto: Goran Birimac )

Poveli su Elemirci već u 5. minutu iz prve izgledne prilike na utakmici, a strelac, ispostaviće se, pobedonosnog gola bio je Ilija Krasić, koji je sa 5 metara uspeo da prosledi loptu u mrežu nemoćnog Stankova. Nakon brzog vođstva domaće ekipe, Kikinđani su pruzeli terensku inicijativu. Ređale su se prilike, ali sjajni Bojan Trivunović, čuvar mreže ekipe Naftagasa, tokom svih devedeset minuta bio je na visini zadatka. Treba istaći pokušaje Kockara sa 20 metara udaljenosti, zatim šut Stanaćeva pod prečku koji minut kasnije i šansu jedan na jedan Ivanovića, u kojima je sjajni Trivunović u sva tri slučaja sjajno intervenisao i sačuvao mrežu. U poslednjem minutu prvog poluvremena napadač Elemiraca, Miljan Milivojev izašao je sam na golmana Savkova, ali u situaciji jedan na jedan, nije uspeo da duplira prednost svog tima.

Tokom drugog poluvremena obe ekipe su propustile po nekoliko šansi i poluprilika, da bi u 80. minutu utakmice, Kikinda imala odličnu priliku da dođe do izjednačenja. Izveli su gosti korner sa leve strane. Najviši u skoku je bio Laništanin, koji je glavom uputio šut u same rašlje, ali je Trivunović, po ko zna koji put na utakmici sjajno intervenisao i pravom bravurom među stativama sprečio goste da dođu do izjednačenja.

OFK Kikinda 1909 je i pored poraza zadržala lidersku poziciju u šampionatu sa 51 osvojenim bodom, dok su im se „naftaši“ ozbiljno približili vrhu, te sa 48 osvojenih bodova zauzimaju treću poziciju na tabeli.

tekst i foto: Goran Birimac