„Bečkerečani“ slavili u pionirskom gradskom derbiju

FK BEČKEREK 023 (Zrenjanin) – AKADEMIJA BAMBI (Zrenjanin) 2:1 (1:0)

Gradski derbi, a ujedno i derbi začelja Pionirske lige Vojvodine „Istok“ odigran je u sredu, 7. aprila na pomočnom terenu stadiona kraj Karađorđevog parka. U zaostaloj utakmici 14. kola, sastali su se zrenjaninski rivali, ekipe FK Bečkerek 023 i Akademija Bambi. Pobedu su odneli izabranici Aleksandra Markoskog, koji su trijumfovali rezultatom 2:1.

Oba gola za domaći tim postigao je Novak Vasić, sigurnim izvođenjem najstrožih kazni sa bele tačke u 22. i 63. minutu, dok je jedini pogodak za „bambijevce“ delo Miodraga Radulova u 57. minutu susreta.

Ovom pobedom, Bečkerek 023 je načinio skok na tabeli i trenutno se sa devet osvojenih bodova nalazi na devetoj poziciji. Sa druge strane, Akademija Bambi je pretrpela blagi pad na tabeli, te se nakon ovog kola nalazi na desetom mestu sa osam osvojenih bodova.