Derbi meč 22. kola vojvođanskog istoka bez pobednika

FK OMLADINAC FAM (Botoš) – FK NAFTAGAS (Elemir) 0:0

Fudbaleri Omladinca iz Botoša, u nedelju, 4. aprila ugostili su u okviru 22. kola Vojvođanske lige „Istok“ ekipu FK Naftagas iz Elemira.

Derbi meč kola obilovao je borbenošću obe ekipe, visokim tempom u igri oba rivala, jedino su nedostajali pogotci, obzirom da je nakon 90 minuta i poslednjeg sudijskog zvižduka rezultat ostao 0:0.

Prvu izglednu šansu na utakmici imali su gosti već u 2. minutu kada je iskusni Vladimir Jankov iz slobodnog udarca poslao loptu iznad gola Marka Miškova. Već u 17. minutu, Miljan Milivojev nakon kontra napada šalje loptu tik iznad prečke gola domaće ekipe. Sa druge strane, Danilo Kondić se u 26. minutu našao u izglednoj prilici, ali je njegov šut glavom završio iznad prečke gola Bojana Trivunovića.

U drugom poluvremenu, Miljan Milivojev propušta izglednu priliku u 67. minutu, da bi četiri minuta kasnije, nakon odličnog centaršuta Aleksandra Panića, golman „famovaca“ Miškov uspeo da stigne do lopte pre Marka Baranje. Poslednju izglednu šansu na meču propustili su domaćini u 80. minutu. Zoran Šemić je odlično probio po desnoj strani, uputio upotrebljiv centaršut, lopta je stigla do Danila Kondića, koji sa desetak metara šalje loptu pored stative gostujućeg gola.

U narednom kolu, fudbalerima Omladinca sledi gostovanje u Kovinu, gde će se sastati sa domaćom ekipom FK Radnički, dok će „naftaši“ na svom terenu, u derbiju kola, dočekati trenutnog lidera vojvođanskog istoka, ekipu OFK Kikinda.