Football

UBEDLJIVI PROTIV SUTJEŠČANA: Fudbaleri OFK Kikinde upisali peti uzastopni prolećni trijumf

OFK Kikinda 1909 – FK Radnički (Sutjeska) 6:0 (2:0)

Fudbaleri OFK Kikinde upisali su i petu uzastopnu prvenstvenu pobedu u prolećnom delu polusezone. Izabranici Marka Guteše slavili su na svom terenu, savladavši u okviru 22. kola Vojvođanske lige „Istok“ ekipu FK Radnički iz Sutjeske sa ubedljivih 6:0.

Poveli su Kikinđani u 20. minutu, kada je na asistenciju Đukića, Kockar načeo mrežu Sutješčana. Nakon solo prodora u poslednjem minutu prvog poluvremena, Ivanović je povisio na 2:0.

U prvom minutu nastavka, Kikinđani su posle odličnog centaršuta Stanaćeva i pogotka Jarića glavom povisili prednost na 3:0. U 57. minutu, Kockar je povisio na 4:0, da bi u 77. Zečević, nakon asistencije Jarića, glavom odlično pogodio i primorao golmana gostiju da po peti put vadi loptu iz svoje mreže. Konačnih 6:0 delo je Belića u 80. minutu susreta.

U narednom kolu, koje je na programu u sredu, 7. aprila, Kikinđanima sledi jedno od najtežih gostovanja u prolećnom delu sezone. Četa Marka Guteše, u derbiju kola putuje u Elemir, gde će se sastati sa domaćom ekipom FK Naftagas.