Football

PAD U FINIŠU MEČA: Zrenjaninci pretrpeli deseti ovosezonski poraz

FK RADNIČKI 1912 (Sombor) – FK RADNIČKI (Zrenjanin) 4:2 (0:0)

Fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina poraženi su na gostovanju u Somboru. Od njih je u subotu, 3. aprila, u okviru 26. kola Srpske lige „Vojvodina“ bolji bio somborski Radnički, koji je slavio pobedu rezultatom 4:2.
Dva različita poluvremena viđena su na Gradskom stadionu u Somboru. Prvo, ne previše sadržajno, a drugo sa šest golova u mrežama. Iako bez mnogo velikih prilika Radnički 1912 je bio konkretniji i dominantniji protivnik u prvom delu. Od 18. do 23.minuta dva pokušaja Pjošte na dodavanja Slavuljice i Antunića bez veće opasnosti po gol Zrenjaninaca. U 24.minutu Šveljo pronalazi Unkovića na drugoj stativi ali njegov šut glavom sa 2 metra brani Bačko. U istom minutu jedini pokušaj gostiju iz kontre kada Kovačević šutira oštro po zemlji međutim čuvar mreže Pehilj se nije dao iznenaditi. Krenuli su Somborci mnogo konkretnije u napad u drugom delu meča i već u 47.minutu je sevnula brza kontra kada je Dučić dao precizan pas do Milisavljevića, koji sprintom dolazi u kazneni prostor i rutinski matira golmana Zrenjaninaca za 1:0. Već u sledećem napadu Šveljo dolazi u stopostotnu priliku ali Bačko pokazuje zašto je prvi golman tima. Samo minut kasnije Stojaković sa distance drma prečku gola gostiju, na odbijenu loptu nailazi spretni Antunić i pakuje je u mrežu za 2:0. U tim trenucima je izgledalo da će ovo biti lagano osvojena tri boda za domaći tim. Međutim, Somborci nakon toga prepuštaju inicijativu mladim Zrenjanincima. Pokušavaju opasnim šutevima Pavlov i Barošević, da bi se u 65. minutu stvorila gužva u petercu domaćih, gde se najbolje snalazi Kovačević i iz drugog pokušaja ubacuje loptu u nebranjeni deo gola za 2:1. Zrenjaninci su nastavili sa napadima. Bačvanski je oprobao udarac sa 10 metara. U 75. minutu je moglo biti sve rešeno nakon duplog pasa Milisavljevića i Švelje kada Milisavljević sam izbija pred gol zrenjaninskog Radničkog, a onda neshvatljivo pokušava lobovati golmana koji mu kupi živu loptu. I kako to obično biva, kazna je usledila na drugoj strani u 82. minutu kada Kovačević odlično prima loptu na 7-8 metara od gola i rezonski šutira nisko u dalji ugao nemoćnog Pehilja za šok na stadionu i 2:2.
Radnički 1912 je u tom momentu sve karte bacio u napad a to se isplatilo u 87. minutu kada odbrana gostiju ruši brzonogog Antunića u svom šesnaestercu za opravdano dosuđen kazneni udarac. Hladnokrvni izvođač je bio kapiten Šveljo za 3:2. Igrao se treći minut nadoknade kada je tačku na utakmicu stavio Avdić pravom fudbalskom bravurom. Nakon odličnog driblinga, on šutira loptu pod samu prečku gola Zrenjaninaca i postiže evrogol za konačnih 4:2.
izvor: FK Radnički 1912-Sombor / Facebook