Košarka

ZRENJANINSKI CRVENO BELI SLAVILI U LESKOVCU

KK Zdravlje (Leskovac) – KK Proleter Naftagas (Zrenjanin) 89:92 (10:17, 28:29, 26:11, 18:25, 7:10)

Košarkaši zrenjaninskog Proletera načinili su veliko iznenađenje na otvaranju 7. kola Plej ofa Druge lige Srbije. Izabranici Stefana Atanackovića savladali su u petak, 2. aprila, na gostujućem terenu lidera i glavnog pretedenta za plasman u elitni rang domaćeg takmičenja, ekipu KK Zdravlje rezultatom 89:92.

Odlično su Zrenjaninci otvorili utakmicu, te nakon pet minuta igre imali prednost od 10:2. Crveno beli iz grada na obalama Begeja održavali su stečenu prednost tokom druge i većim delom treće četvrtine, kada su, usled velikog pada u igri, dozvolili domaćinu da istopi zaostatak i serijom 26:8 pređe u vođstvo. Odličnom igrom u poslednjoj deonici, Zrenjaninci su uspeli da dostignu rezultatski zaostatak te je nakon 40 minuta igre, rezultat glasio 82:82.

Usledilo je dodatnih pet minuta igre, u kojima su se ekipe međusobno smenjivale u vođstvu, da bi ekipa Proletera, zahvaljujući preciznošću Nikole Šućova sa linije slobodnih bacanja, koji je šutirao tri od četiri u poslednjih pedeset sekundi meča, slavila pobedu od tri poena razlike.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Branislav Paunović sa 25 poena i sjajnih 9 asistencija. Dvocifreni među Zrenjanincima bili su takođe Nikola Šućov sa 22, Stefan Roknić sa 20 i Marko Rajanović sa 15 postignutih poena. Vladimir Gombar je postigao 4, dok su po 3 poena zabeležili Nikola Orlić i Đorđe Gligorin.

U ekipe Zdravlja iz Leskovca, najefikasniji je bio Dragomir Jović sa 23 poena, dok su dvocifren učinak takođe zabeležili Miloš Petković i Eldan Bjelak sa 14, Vuk Jovanović sa 11 i Filip Pejović sa 10 postignutih poena.

U narednom kolu, košarkaši Proletera će na parketu Kristalne dvorane dočekati ekipu KK Klik iz Arilja.