Košarka

Upisana nova dva boda: Košarkaši Proletera savladali niški „Fair Play“

KK Proleter Naftagas (Zrenjanin) – KK Fair Play (Niš) 67:65 (14:21, 21:17, 18:16, 14:11)

U okviru 6. kola Plej ofa Druge lige Srbije, košarkaši zrenjaninskog Proletera, u subotu, 27. marta, na parketu Kristalne dvorane, savladali su ekipu KK Fair Play iz Niša rezultatom 67:65.

Loše su Zrenjaninci otvorili ovu utakmicu, postigavši samo dva poena u prvih šest minuta igre. Međutim, uspeli su izabranici Stefana Atanackovića da u petom minutu druge deonice stignu do izjednačenja (semafor 29:29), ali ne i da pređu u vođstvo. Prvu prednost na utakmici, košarkaši Proletera ostvarili su tek u uvodnim minutima poslednje četvrtine, ali gosti iz Niša, kojima je ovaj duel bio veoma bitan u borbi za plasman u Prvu ligu Srbije nisu dozvolili Zrenjanincima da se rezultatski odlepe, te je do poslednjeg minuta viđena neizvesna utakmica. Imali su gosti u poslednjem napadu priliku da šutem za tri poena odnesu bodove u Niš, ali nepreciznost Stojana Dodića na četiri sekunde pre poslednje sirene, rezultovala je da Zrenjaninci slave drugu pobedu u okviru Plej ofa.

Najefikasniji u redovima Zrenjaninaca bio je Nikola Šućov sa 27 postignutih poena. Dvocifreni među košarkašima Proletera takođe su bili Stefan Roknić i Marko Rajanović sa po 12 poena.

U gostujućem timu, najefikasniji je bio tragičar utakmice, Stojan Dodić, koji je postigao 18 poena, dok su dvocifreni među Nišlijama bili Aleksandar Ilić sa 15 i Miloš Stojanović sa 10 postignutih poena.

U narednom kolu, izabranicima Stefana Atanackovića sledi veoma teško gostovanje u Leskovcu, gde će se sastati sa liderom Druge lige i glavnim pretedentom za plasman viši rang, ekipom KK Zdravlje.