Gradski derbi pripao pionirima FK „Sporto 023“

FK „Sporto 023“ – FK „Proleter 2006“ 2:0 (1:0)

U okviru 14. kola Pionirske lige Vojvodine „Istok“, na stadionu „Gradnulica“ u Zrenjaninu, u subotu 27. marta, odigran je gradski derbi, dve po mnogima najkvalitetnije škole fudbala Srednjobanatskog okruga, utakmica između FK Sporto 023 i FK Proleter 2006.

Čast da deli pravdu na ovom meču pripala je iskusnoj sudijskoj trojci, na čelu sa superligaškim arbitrom Ivanom Mikalački, uz koga su kao pomoćnici bili Dušan Belić, srpskoligaški delilac pravde i David Stojanović, jedan od najperspektivnijih sudija Područne lige.

Sporto 023 je pokazao veću želju za trijumfom, imao veći posed lopte, što je rezultovalo pobedom od 2:0.

Izabranici Danila Bjelice poveli su u 33. minutu nakon greške i nesporazuma odbrambenih igrača i golmana Proletera, koju je iskoristio Andrija Savatić, te sa nešto više od dvadeset metara, lob udarcem pogodio mrežu zrenjaninskih crveno belih. Gol za konačnih 2:0 postigao je Strahinja Perin u 55. minutu, kada je sa 18 metara uputio snažan šut, a lopta završila pod prečkom gola gostujuće ekipe.

U narednom kolu, pioniri Proletera će na svom terenu dočekati ekipu OFK Vršac, dok je Sporto 023 slobodan.