FK Omladinac FAM drugi finalista Kupa FSP Zrenjanin

FK Banat (Čenta) – FK Omladinac FAM (Botoš) 1:2 (0:1)

Pobedom u Čenti nad domaćom ekipom FK Banat rezultatom 1:2, fudbaleri Omladinca iz Botoša ostvarili su plasmau u finale Kupa FSP Zrenjanin za sezonu 2021.

Botošani su tokom prvih 45 minuta imali potpunu terensku inicijativu. U vođstvo su došli u 21. minutu, nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Zoran Šemića sa dvadeset metara.

Izjednačili su domaći u 64. minutu. Nakon odlično izvedenog kornera Branislava Cukića, u petercu gostiju iz Botoša se stvorila gužva. Usledilo je nekoliko odbitaka, lopta je stigla do Vladimira Kovača, koji je sa tri metara prosledio loptu u mrežu gostujuće ekipe za 1:1.

Konačnih 1:2 postavio je Danijel Trkula nakon solo prodora u 83. minutu.

FK Omladinac FAM će u finalu Kupa FSP Zrenjanin, koje je na programu 5. maja, u Botošu dočekati ekipu FK Sloboda iz Novih Kozaraca.