Društvene Mreže

Rukomet

Šetnja rukometnim terenima nižih liga: Rukometašice Mladosti, Proletera i Naftagasa sigurne na gostujućim terenima

Nastavljena su rukometna takmičenja u nižim ligama, koja se igraju pod patronatom Rukometnog saveza Vojvodine.

U okviru 12. kola Prve lige “Sever” za dame, ŽRK Mladost iz Srpske Crnje slavila je na gostovanju u Mokrinu, pobedivši u subotu, 20. marta, ŽRK Mokrin rezultatom 35:28, poluvreme 18:11 u korist Crnjanki. Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Nataša Rothpflug sa devet postignutih pogodaka. Ona je ujedno proglašena za igrača utakmice. Rukometašice zrenjaninskog Proletera takođe su ostvarile trijumf u gostima, savladavši u Crvenki domaći ŽRK Laki rezultatom 35:21, poluvreme 19:9 u korist izabranica Vladimira Kovačevića. Najefikasnije u redovima Zrenjaninki bile su Anastazija Homan Savkovih i Milica Marijanović sa po 9 postignutih golova. Za igrača utakmice proglašena je Tamara Stanković, sjajni čuvar mreže zrenjaninskog Proletera.

Druga liga “Sever” za muškarce, u vikendu za nama donela nam je Srednjobanatski derbi, u kojem su u okviru 14. kola rukometaši Vojvode Stepe, kao gosti u zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani savladali ekipu RK Naftagas iz Elemira rezultatom 36:27, poluvreme 22:11 u korist gostujuće ekipe. Najefikasniji među Elemircima bio je Kristijan Kečkeš sa 8 postignutih golova, dok su se u gostujućoj ekipi istakli Risto Klać i Goran Zukić, takođe sa po 8 pogodaka.

Kod rukometašica, u okviru 15. kola Druge lige “Sever”, ŽRK Naftagas iz Elemira slavio je na gostovanju protiv ekipe ŽRK Deronje rezultatom 23:19, poluvreme 13:8 za Elemirke. Najefikasnija u gostujućoj ekipi bila je Sara Jarić sa 9 postignutih golova.