Sve teža situacija za ŽAK: Kikindski „železničari“ pretrpeli jedanaesti ovosezonski poraz

FK ŽAK (Kikinda) – FK Jedinstvo (Vlajkovac) 2:4 (1:3)

Porazom u drugom kolu nastavka šampionata vojvođanskog istoka na domaćem terenu od Jedinsta iz Vlajkovca rezultatom 2:4, kikindski ŽAK je dodatno sebi otežao poziciju u borbi sa opstanak u ligi.

Lako su, nakon tri prekida i odličnog snalaženja svojih napadača u kaznenom prostoru domaćih, te pogodaka glavom nakon centaršuteva, Vlajkovčani stigli do tri gola prednosti u prvom poluvremenu. Dva pogotka je postijao Motorov u 15. i 41. minutu, dok je jednom siguran strelac bio Bogdanović u 20. minutu. Nadu domaćinu vratio je Radivojac dva minuta pred kraj prvog dela igre, kada je sa preko dvadeset metara pogodio gol gostiju za smanjenje rezultata na 1:3.

U 60. minutu, neoprezni Berbakov skrivio je kazneni udarac, a siguran sa bele tačke bio je Morotov za 1:4. Gola za konačnih 2:4 delo je Kočiša u 85. minutu.

FK ŽAK se nakon devetnaest odigranih kola nalazi na trinaestoj poziciji u šampionatu sa skorom od četiri pobede, tri remija i jedanaest poraza. U narednom kolu, Kikinđanima sledi teško gostovanje u Botošu, gde će se sastati sa domaćim Omladincem.