Kikinđani sigurni u Čenti

FK Banat (Čenta) – OFK Kikinda 1909 1:2 (0:0)

Nastavili su Kikinđani u odličnom ritmu tokom prolećnog dela polusezone, ostvarivši i drugu uzastopnu pobedu. Četa Marka Guteše slavila je pobedu u 19. kolu Vojvođanske lige „Istok“, savladavši u nedelju, 14. marta u Čenti domaći FK Banat rezultatom 2:1.

Gosti su poveli golom Igora Stepančeva u 51. minutu. Fudbaleri Banata su četiri minuta kasnije stigli do izjednačenja nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Branislava Cucića, koji je pogodio kontra ugao. Gol za konačnih 1:2 delo je Stefana Kockara u 65. minutu. Mogli su gosti iz Kikinde i do ubedljivije pobede da je u 75. minutu susreta Đukić iskoristio opravdano dosuđen kazneni udarac, ali njegov šut sa bele tačke otišao je pored stative.

Nakon ovog kola OFK Kikinda se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa 42 sakupljena boda, isto koliko ima i prvoplasirano Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva. U narednom kolu, Kikinđani će na svom terenu dočekati Crvenu Zvezdu iz Vojvode Stepe.