Nije se moglo više: Desetkovani SAS pružio odličan otpor u Ivanjici

KMF Ivanjica – KMF SAS (Zrenjanin) 8:5 (3:3)

Desetkovana ekipa zrenjaninskog SAS-a, za koju nije nastupila većina standardnih prvotimaca, poražena je u nedelju, 14. marta, na gostovanju u Ivanjici. Domaći tim je u utakmici 17. kola slavio pobedu rezultatom 8:5.

Poveli su Zrenjaninci golom Žarka Matića u 4. minutu. Ivanjičani su do izjednačenja došli u 11. minutu preko Lazara Mitrovića. Vođstvo domaćoj ekipi od 2:1 doneo je Gligorije Lišanin u 14. minutu, da bi samo minut kasnije Goran Maričić povisio prednost domaćina na 3:1. Uspeli su izabranici Milivoja Batinice do kraja prvog poluvremena da dođu do izjednačenja. Prvo je Mile Šarenac u 19. minutu smanjio na 3:2, da bi minut kasnije, svojim drugim golom na utakmici, Žarko Matić poravnao rezultat.

Odlično su Zrenjaninci otvorili drugo poluvreme. Pogotcima Mileta Šarenca u 22. i 23. minutu stigli su do prednosti od 3:5, ali to je bilo sve što je SAS uradio na ovoj utakmici. Saša Milovanović je u 29. minutu smanjio na 4:5, da bi dva minuta kasnije, Goran Maričić svojim drugim golom na utakmici izjednačio rezultat na 5:5. U 32. minutu Gligorije Lišanin ponovo domaću ekipu dovodi u vođstvo, da bi minut kasnije, Nemanja Vukašinović doneo Ivanjičanima prednost od 7:5. Svojim trećim golom na utakmici Gligorije Lišanin je u 38. minutu postavio konačnih 8:5 u korist domaće ekipe.

KMF SAS se trenutno nalazi na sedmoj poziciji na tabeli sa dvadeset osvojenih bodova. U narednom kolu, Zrenjaninci će na parketu Kristalne dvorane dočekati ekipu KMF Leskovac.