Rukomet

Poraz rukometaša Proletera od Subotičana u kontrolnoj utakmici

RK Proleter (Zrenjanin) – RK Spartak (Subotica) 28:29 (14:15)

Pauzu u prvenstvu, koja ovog vikenda sledi zbog EHF nedelje, rukometaši zrenjaninskog Proletera iskoristili su da odigraju prijateljsku utakmicu. U petak, 12. marta, Zrenjaninci su na parketu Kristalne dvorane dočekali ekipu Spartaka iz Subotice, tima koji se kao i Proleter takmiči u sklopu Plej auta ARKUS lige i vodi grčevitu borbu za opstanak u elitnom društvu.

Viđena je veoma čvrsta utakmica, koju su mnogo bolje otvorili Zrenjaninci. Izabranici Momira Rnića, šuterski veoma raspoloženi u uvodnih deset minuta, stekli su prednost od tri gola razlike. Međutim, nekolicina grešaka u organizaciji napada i promašaji iz zicer pozicija, glavni su razlog što su do kraja poluvremena Subotičani istopili vođstvo Proletera i na pauzu za  poluvreme otišli sa prednošću od jednog gola razlike.

U drugih trideset minuta, viđena je ujednačena igra dva rivala. Zrenjaninci su bolje otvorili i taj period igre, ponovo prešli u vođstvo, ali ekipa Spartaka nije dozvolila zrenjaninskim crveno belim da steknu veću prednost. Popularni „plavi golubovi“ iz Subotice uspeli su u poslednjih petnaest minuta da preuzmu kontrolu, te minimalna pobeda ekipe sa krajnjeg severa Srbije, 28:29 realno prikazuje odnos snaga dva rivala.

Prvenstvo u Plej autu ARKUS lige se nastavlja narednog vikenda, kada Zrenjanincima sledi gostovanje u Beogradu, protiv rukometaša Crvene Zvezde.