Košarka

Ponovo prokockali dvocifrenu prednost: KK Bagljaš poražen u Kristalnoj dvorani

KK Bagljaš (Zrenjanin) – KK „Sport’s world“ (Novi Sad) 71:76 (15:13, 26:22, 17:24, 13:17)

Košarkaši zrenjaninskoe ekipe KK Bagljaš pretrpeli su drugi uzastopni poraz u okviru Plej ofa 2. Muške Regionalne lige Sever A/B. Od izabranika Dejana Ožegovića, u subotu, 6. marta, u okviru 2. kola, bolji je bio novosadski KK „Sport’s world“, koji je slavio pobedu rezultatom 76:71.

Zrenjaninci u većem delu utakmice nisu uspevali da nađu adekvatno rešenje za agresivnu i čvrstu odbranu ekipe iz Novog Sada, koja im je stvarala probleme već u samom začetku akcija.

Još jedna bitna činjenica, koja je obeležila ovaj duel je, da je ekipa KK Bagljaš ponovo uspela da prokocka dvocifrenu prednost. Naime, u osmom minutu druge četvrtine, četa Dejana Ožegovića imala je prednost od dvanaest poena, međutim veoma loš završetak drugog i prva polovina trećeg perioda, uslovili su da se vođstvo Zrenjaninaca veoma brzo istopi i da gosti pređu u vođstvo, koje su uspeli da održe sve do poslednje sirene na utakmici.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Čolić sa 24 postignuta poena. Kozlovački je postigao 11, dok je Radifković zabeležio 10 poena.Po 7 poena postigli su Uzelac, Poljić i Zirojević, dok je Ševaljević zabeležio 5 poena.

U narednom kolu, predstojeće subote, košarkaše Bagljaša očekuje gradski derbi protiv ekipe KK Petrovgrad.