Rukomet

Novobečejci ponovo nisu imali sreće

RK Jedinstvo (Novi Bečej) – RK Ub 26:27 (9:9)

Rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja pretrpeli su novi, jedanaesti ovosezonski neuspeh. Izabranici Zoltana Ivanice poraženi su u subotu, 6. marta, na domaćem parketu, u okviru 12. kola Super B lige – grupa Sever-Centar, od ekipe RK Ub, rezultatom 27:26.

Viđena je ujednačena utakmica, dva rivala podjednakih kvaliteta, u kojoj ni jedna ekipa, tokom svih šezdeset minuta susreta nije stekla prednost veću od tri gola razlike. Prava drama odigrala se u poslednjem minutu susreta. Gosti su vodili sa 26:24, međutim Novobečejci su sa dva gola Vladimira Antonijevića uspeli da dođu do izjednačenja. Ali tu nije bio kraj drami. U poslednjim sekundama utakmice, dosuđen je sedmerac za goste iz Uba, koji je sigurno realizovao kapiten gostiju Petar Petrović, te na taj način doneo pobedu svojoj ekipi.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bili su Đorđe Vujackov i Vladimir Antonijević sa po sedam postignutih pogodaka. Ivan Spasojev je pet puta zatresao mrežu gostujućeg tima, dok se Jakov Ivanica četiri puta upisao u listu strelaca. Jovan Ristić je postigao dva, dok je Milan Labus dao jedan gol.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Darko Pavlović sa šest datih golova.

U narednom kolu, u derbiju začelja, Novobečejci putuju u Vrbas, gde će se sastati sa domaćom ekipom RK Vrbas Petrol.