Košarka

Ispustili +15 sa poluvremena: Bagljaš poražen na domaćem parketu

KK Bagljaš (Zrenjanin) – KK Beočin 73:75 (10:15, 33:13, 11:16, 19:31)

Bolan i neugodan poraz, pretrpeli su košarkaši Bagljaša u okviru poslednjeg, 14. kola  Druge muške Regionalne lige – grupa „Sever B“. Četa Dejana Ožegovića poražena je u nedelju, 21. februara,  na domaćem parketu od borbene ekipe KK Beočin rezultatom 75:73.

Viđena je utakmica puna preokreta, koju su bolje otvorili Beočinci. Povratak samopouzdanja zrenjaninske ekipe u drugoj deonici i precizan šut gotovo iz svih pozicija, rezultirao je prvim izjednačenjem u 13. minutu meča, kao i prvim dvocifrenim vođstvom domaćina u 17. minutu susreta. Na petnaestominutni odmor, KK Bagljaš je otišao sa prednošću od 15 poena razlike.

U tim trenutcima, gotovo svi prisutni u Kristalnoj dvorani videli su sigurnu pobedu zrenjaninske ekipe. Međutim, sa tom činjenicom se nisu složili gosti. Oni su strpljivom igrom, kako u napadu, tako i u odbrani, u nastavku utakmice polako topili prednost Bagljaša, da bi u 33. minutu uspeli da izjednače rezultat. Poslednjih šest minuta susreta viđena je egal borba dva rivala na parketu, u kojem je sreća bila naklonjena gostima, te su Beočinci na kraju slavili pobedu rezultatom 75:73.

Nakon završetka svih 14 kola regularnog dela šampionata, KK Bagljaš se nalaze na četvroj poziciji, sa 24 osvojena boda.

Sledi plej of, u kojem se četiri prvoplasirane ekipe iz grupe „Sever-B“ spajaju sa četiri najbolje ekipe grupe „Sever-A“, te će se na taj način tražiti jedan tim, koji će izboriti plasman u Prvu Regionalnu ligu KSV.