Vojvodina iz Perleza ostvarila plasman u 2. kolo Kupa FSP Zrenjanin

FK Naftagas (Elemir) – FK Vojvodina 1928 (Perlez) 2:3 (2:1)

Fudbaleri Vojvodine iz Perleza ostvarili su plasman u 2. kolo Kupa FSP Zrenjanin. Oni su u subotu, 20. februara, na gostovanju u Elemiru, savladali domaći FK Naftagas sa 3:2.

Viđena je dramatična i zanimljiva utakmica, puna preokreta, u kojoj je gostujući sastav odigrao strpljivije, te zasluženo izborio plasman u 2. kolo Kupa.

Poveli su Perležani u 6. minutu susreta golom Filipa Miklića. U nastavku prvog poluvremena, nakon početne inicijative gostiju, Elemirci su zaigrali mnogo bolje, imali veći posed lopte u svojim nogama, što je rezultiralo prvim preokretom u meču. Miloš Milošević je uspeo da u 32. i 40. minutu postigne dva gola, te na taj način svoju ekipu na zasluženi petnaestominutni odmor odvede sa prednošću od 2:1.

Strpljiva igra fudbalera Vojvodine u drugom poluvremenu, donela je novi rezultatski preokret. Zoran Ješić je u 50. minutu poravnao rezultat na 2:2, da bi Miroslav Džajski u 60. minutu postigao, isportaviće se pobedonosni pogodak za ekipu iz Perleza, vredan plasmana u narednu rundu Kup takmičenja.