Nije se isplatila igra sa pet igrača u polju: Tisa poražena od Ivanjice

KMF Tisa (Novi Bečej) – KMF Ivanjica 2:4 (1:3)

Futsaleri novobečejske Tise pretrpeli su u petak, 12. februara, četvrti ovosezonski poraz.

Od njih je na parketi Sportskog centra „Jedinstvo“ bolja bila KMF Ivanjica, koja je slavila pobedu rezultatom 4:2.

Poveli su gosti nakon uigrane akcije golom Nemanje Vukašinovića u 4. minutu susreta. Na 0:2 povisio je Lazar Mitrović u 8. minutu nakon kontranapada. U 13. minutu susreta već je bilo 0:3. Odlično je u šestercu domaće ekipe, loptu koju je sa polovine terena uputio Milovanović, prihvatio Goran Baričić, te rutinski postigao pogodak. Jedini gol u prvom poluvremenu za Novobečejce postigao je Strahinja Ilić u 16. minutu.

Tisa je uspela da u 34. minutu smanji rezultatski zaostatak na 2:3, nakon što se posle nespretne intervencije gostujućeg golmana, odlično snašao Nikola Tomić i sproveo loptu u mrežu Ivanjičana. Domaći su u poslednjih pet minuta krenuli na sve ili ništa, ubacivši umesto golmana petog igrača. To im se nije isplatilo, pošto je jednu grešku futsalera Tise u napadu iskoristio Nemanja Vukašinović, te sa svoje polovine preciznim šutem zatresao nečuvani gol Novobečejaca i na taj način postavio konačnih 2:4.

U narednom kolu, Tisa će gostovati u Obrenovcu, gde će se sastati sa domaćom ekipom KMF Palež.