Košarka

Poslednja četvrtina presudila: Poraz Žitištana u Kruševcu

KK Napredak Junior (Kruševac) – KK Sveti Đorđe (Žitište)  64:59 (11:14, 15:17, 18:24, 20:4)

Košarkaši Svetog Đorđa iz Žitišta pogute glave napustili su Novu halu sportova u Kruševcu, pošto su u okviru prvog kola plej auta Druge lige Srbije pretrpeli bolan poraz. Od njih je u subotu 6. februara, bolji bio domaći KK Napredak Junior, koji je slavio pobedu rezultatom 64:59.

Odlično su Žitištani otvorili utakmicu, te bili u vođstvu većim delom prve tri četvrtine. Međutim, veliki pad u igri izabranika Marka Boljca u poslednjem periodu susreta, doveo je do situacije da domaća ekipa dobije četvru četvrtinu rezultatom 20:4, preokrene meč u svoju korist, te osvoji dva važna boda u borbi za opstanaku Drugoj ligi.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Pavle Jokić sa 15 ubačenih poena. Dvocifreni kod domaćina takođe su bili Dragan Mijajlović sa 12, odnosno Mladen Stojanović sa 10 postignutih poena.

U redovima „svetaca“, najefikasniji je bio Mihajlo Omaljev sa 13 poena, dok su po 10 postigli Miljan Rakić i Petar Beader.