Košarka

Bolan poraz košarkaša Proletera na gostovanju protiv Slodesa

KK Slodes (Beograd) – KK Proleter (Zrenjanin) 84:83 ( 11:17, 34:25, 18:18, 21:23 )

U zaostaloj utakmici 8. kola Druge lige – grupa Sever, košarkaši Proletera pretrpeli su u sredu, 2. decembra, na gostovanju u Beogradu protiv ekipe Slodes veoma bolan poraz od pola koša razlike.

Zrenjaninci su sredinom druge četvrtine imali čitavih šesnaest poena prednosti, međutim, veliki pad koncentracije izabranika Stefana Atanackovića rezultovao je da domaći tim za samo četiri minuta napravi seriju od 23:4, te da na petnaestominutni odmor ode na tri poena razlike. KK Slodes je u istom ritmu nastavio i u trećoj četvrtini, te je u 24. minutu susreta imao plus dvanaest na svom kontu. Uspeli su košarkaši Proletera da se ponovo vrate u meč i početkom poslednje deonice opet pređu u vođstvo. U poslednja tri minuta susreta viđena prava rezultatska klackalica i infarkt završnica. Imali su Zrenjaninci na raspolaganju deset sekundi za poslednji napad, međutim Šinik nije uspeo da iskoristi odličnu asistenciju Paunovića na dve sekunde pre poslednjeg zvuka sirene, što je domaćoj ekipi donelo šestu ovosezonsku pobedu.

Najefikasniji među Zrenjanincima bio je Marko Šinik sa 27 postignutih poena. Bratislav Paunović je zabeležio 15, Stefan Roknić 13, dok je Luka Vukojičić ubacio 10 poena. Nikola Orlić je na ovom meču upisao kraj svog konta 6, Petar Lambić 4, dok je Vladimir Gombar postigao 3 poena.

Priliku da poprave loš utisak, košarkaši Proletera imaće već u subotu 5. decembra, kada će na parketu Kristalne dvorane dočekati KK Star iz Novog Sada.