Kadeti Proletera slavili protiv vršnjaka iz Vršca

FK Proleter (Zrenjanin) – OFK Vršac 2:1 (2:1)

Fudbaleri Proletera zabeležili su u utorak, 10. novembra, petu ovosezonsku pobedu. Zrenjaninski crveno beli su na svom terenu, u okviru 14. kola Kadetske lige Vojvodine „Jug“ savladali vršnjake iz Vršca rezultatom 2:1.

Poveli su gosti već u 4. minutu susreta, kada se nakon centaršuta, Slobodan Stanisavljev najbolje snašao u petercu Proletera i prosledio loptu u mrežu za 0:1. Izjednačenje rezultata usledilo je četiri minuta kasnije. Marko Jonjev je prihvatio loptu u šesnaestercu gostujuće ekipe, inteligentnim potezom uspeo je da nadmudri golmana ekipe iz Vršca i prosledi loptu do debitanta u kadetskoj konkurenciji, Vladana Bale, a ovaj je uspeo da sa sedam metara postigne pogodak. Gol za konačnih 2:1 viđen je u 36. minutu susreta. Dosuđen je penal za domaću ekipu nakon faula nad jednim od napadača u crveno belim dresovima. Odgovornost da izvede šut sa bele tačke preuzeo je Nikola Kovačević. Šutirao je u donji desni ugao, međutim, golman ekipe iz Vršca prozreo je njegovu nameru, ali ne i da uhvati tu loptu. Lopta se nakon odbrane odbila u polje i ponovo došla do Kovačevića, koji je uspeo da zatrese mrežu i samim tim postavi konačan rezultat ovog susreta.

Nakon ove pobede i delimično okončanog 14. kola, ekipa Proletera je napravila skok na tabeli i trenutno, sa 19 osvojenih bodova, zauzima četvrtu poziciju. U narednom kolu, Zrenjanincima sledi gostovanje u Novoj Pazovi, gde će se sastati sa poslednjeplasiranom ekipom na tabeli, kadetima Radničkog.