Rukomet

Pala i Kikinda: Druga uzastopna pobeda rukometaša Proletera

RK Kikinda Grindex – RK Proleter 26:30 (11:11)

Nakon prve, već u narednoj utakmici usledila je druga ovosezonska pobeda. Rukometaši Proletera slavili su u subotu 31. oktobra, na gostovanju u Kikindi rezultatom 26:30.

Odlično su Zrenjaninci otvorili utakmicu, te već u trećem minutu stekli osetnu prednost od 0:3. Uspeli su Kikinđani da se vrate u meč i u 22. minutu da stignu do izjednačenja. Egal je bio i nakon prvih 30 minuta, koji su završeni rezultatom 11:11.

foto; ARKUS liga

U drugom poluvremenu, zrenjaninski crveno beli ponovo su preuzeli sve konce igre, ali ovog puta domaćinu nisu dozvolili da se vrati u meč. Iz minuta u minut, četa Momira Rnića je uvećavala prednost, sve do maksimalnih sedam golova razlike, viđenih u 55. minutu meča.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Saša Terzić sa devet postignutih golova. On je ujedno i proglašen za igrača utakmice. Šest golova je zabeležio David Pešić, po četiri puta su se u listu strelaca upisali Vesko Barjaktarević i Aleksa Gaćinović, dok su Marko Trninić i Nenad Todorov postigli po tri gola. U listu strelaca upisao se i Nebojša Kanižaj, koji je jednom uspeo da zatrese mrežu Kikinđana. U domaćoj ekipi, najefikasniji je bio Nikola Vrgović sa devet postignutih pogodaka.