Košarka

Košarkašice Proletera pretrpele prvi ovosezonski poraz

ŽKK Vršac – ŽKK Proleter 023 76:63 ( 9:15, 13:21, 32:16, 22:11 )

Nakon četiri uzastopne pobede, usledio je i prvi poraz košarkašica zrenjaninskog Proletera 023. One su u subotu 31. oktobra, na gostovanju u Vršcu protiv istoimene domaće ekipe, poražene rezultatom 76:63.

Odlično su Zrenjaninke otvorile ovaj meč, nakon prvih četiri minuta stekle osetnu prednost od 0:8, a vođstvo držale sve do poslednjih minuta trećeg perioda. Veoma loša odbrana izabranica Marka Marinkova u poslednje dve četvrtine, dožvolila je Vrščankama da u tom perionu zabeleže čitavih 54 poena.

Najefikasnija u redovima Zrenjaninki bila je Tamara Jokić sa 18 postignutih poena. Jelena Bosnić je zabeležila 13, dok je Zorana Lambić upisala 10 poena. Maša Milinković je postigla 7, Nikolina Mihajlović 6, Jelena Muratović 5, dok je Bojana Škundrić zabeležila 4 poena.

U narednom kolu, košarkašice Proletera će na svom parketu dočekati ekipu ŽKK Sistem 2000 iz Smederevske Palanke.