Rukomet

Led je probijen: Rukometaši Proletera zabeležili prvu ovosezonsku pobedu

RK Proleter – RK Spartak (Subotica) 31:26 (15:12)

Rukometaši Proletera ostvarili su prvu ovosezonsku pobedu. oni su u ukviru 4. kola ARKUS lige – grupa A, u subotu 24. oktobra, na svom parketu savladali ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 31:26.

Veliku želju da ostvare prvi ovosezonski trijumf izabranici Momira Rnića pokazali su od samog starta utakmice. Nakon početnog ispitivanja snaga, prednost od dva gola razlike Zrenjaninci su stekli u desetom minutu meča, da bi na poluvreme otišli sa prednošću od tri gola razlike. Drugih trideset minuta u potpunosti je pripalo Zrenjanincima. Oni su iz minuta u minut povećavali prednost, sve do maksimalnih deset golova razlike, viđenih u 55. minutu susreta.

Najefikasniji u redovima zrenjaninskih crveno belih bio je David Pešić, koji je postigao devet golova, a ujedno je proglašen i za igrača utakmice. Sedam golova je postigao Saša Terzić, dok se Aleksandar Gaćinović šest puta upisao u listu strelaca. Po tri gola su dali Vesko Barjaktarević i Nebojša Kanižaj, dva puta je gol protivničke ekipe zatresao Nenad Todorov, dok se jednom u listu strelaca upisao Ognjen Karlaš. Kod gostiju, najefikasniji je bio Uroš Kojadinović, koji je postigao osam golova.