Košarka

Košarkaši Proletera bolji u komšijskom derbiju

KK Proleter – KK Sveti Đorđe (Žitište) 77:66 (17:10, 25:21, 11:22, 24:13)

Košarkaši Proletera savladali su ekipu Sveti Đorđe iz Žitišta rezultatom 77:66 u okviru 3. kola Druge muške lige Srbije.

Zrenjaninci su mnogo bolje otvorili ovaj meč, te su već nakon osam minuta igre stekli prvu dvocifrenu prednost (17:6), da bi u sedmom minutu druge četvrtine izabranici Stefana Atanackovića imali i čitavih dvadeset poena razlike u svoju korist (38:18). Od tog momenta, Žitištani počinju sa mnogo ozbiljnijom igrom, prave seriju 11:0, da bi na petnaestominutni odmor otišli sa podnošljivih 11 poena zaostatka.

Nastavili su izabranici Nenada Vignjevića sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, iz minuta u minut su smanjivali prednost domaće ekipe, da bi sa zvukom sirene koja je označila kraj trećeg perioda uspeli da izjednače rezultat na 53:53.

Međutim, iskusnija zrenjaninska ekipa nije dozvolila iznenađenje, te su uz ozbiljniji pristup igri, kako u napadu tako i u odbrani, uspeli poslednji period da dobiju sa 24:13, te na taj način izađu kao pobednici iz ovog meča.

Najefikasniji u redovima Proletera bio je Bojan Davidovac sa 20 poena, dok ga je u stopu pratio Bratislav Paunović, koji je zabeležio 18 poena na ovom susretu. Odličnu partiju pružio je Stefan Rokić, koji je ostvario dabl-dabl učinak (10 poena i 13 skokova ), a isti broj poena u domaćem sastavu zabeležio je i Luka Vukojičić. 6 poena je postigao Marko Šinik, dok su Petar Lambić, Vladimir Gombar i Nikola Orlić zabeležili po 2 poena.

U gostujućem sastavu istakao se Filip Latinović koji je postigao 18 poena. Dvocifreni među Žitištanima bili su još Miljan Rakić sa 12 i Marko Tomić sa 10 poena. Po 6 su postigli Lazar Nedeljkovič, Ivan Stanić i Vukašin tica, dok su 4 poena zabeležili Boris Krstanović i Filip Pavlović.