Rukomet

Rukometaši Proletera pretrpeli i treći ovosezonski poraz!

RK Dubočica 54 ( Leskovac ) – RK Proleter 35:29 (19:15)

Rukometaši Proletera osetili su gorčinu novog poraza. Oni su u okviru 3. kola ARKUS lige poraženi na gostovanju u Leskovcu, od domaće Dubočice rezultatom 35:29.

Loše su Zrenjaninci otvorili ovaj meč, dozvolivši domaćinu da već u 5. minutu stekne prednost od 5:1. Pokušala je četa Momira Rnića da se vrati u meč, te u 23. minutu stigne do samo jednog gola zaostatka. Tada je semafor pokazivao rezultat 12:11. Međutim, Leskovčani su nakon toga ponovo podigli nivo igre, te na poluvreme otišli sa četiri gola prednosti. Najveća razlika u korist Dubočice viđena je u 48. minutu susreta, kada je na semaforu stajao rezultat 32:20. Nakon toga, domaći sastav je ponovo spustio nivo igre, što je omogućilo Zrenjanincima da utakmicu završe sa porazom od časnih šest golova razlike.

Najefikasniji u redovima Proletera bio je Aleksa Gaćinović sa devet postignutih pogodaka. Četiri je dao Vesko Barjaktarevič. Po tri puta u strelce su se upisali Nenad Todorov, Saša Terzić i Nebojša Kanižaj. Dva gola su postigli Marko Trninić i Miloš Kovačević, dok su se jednom u listu strelaca upisali David Pešić, Filip Terzić i Nikola Jankov.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Nikola Matković sa osam postignutih golova.