Rukomet

ŽORK Jagodina i RK Vojvodina osvajači Kupa

Grad Zrenjanin se još jednom dokazao kao sjajan organizator velikih sportskih takmičenja. Proteklog vikenda u saradnji sa Rukometnim savezom Srbije, bio je u Kristalnoj dvorani domaćin polufinalnih i finalnih utakmica Kupa Srbije u obe konkurencije.

Kod dama, trofej namenjen pobedniku Kupa Srbije za sezonu 2019/2020 podigle su rukometašice Jagodine. One su u finalu bile bolje od ŽRK Naisa iz Niša, savladavši ih rezultatom 32:24. Nakon izjednačene prve deonice, utakmica je prelomljena u prvih osam minuta drugog poluvremena, kada su Jagodinke stekle nenadoknadivih šest golova prednosti. Za najbolju igračicu turnira izabrana je Jelena Gojković, dok je najbolji golman Jelena Đurašković, obe iz pobedničke ekipe.

foro: Zoran Bogaroški

U konkurenciji muškaraca, novosadska Vojvodina je nadmoćno odbranila trofej Kupa „Branislava Pokrajca“. Oni su u finalu bili bolji od Dimama iz Pančeva, savladavši ih rezultatom 32:20. Nemanja Pribak proglašen je za najboljeg igrača finalnog turnira, dok je laskavu titulu najboljeg golmana poneo kapiten Novosađana, Svetislav Verkić.