Rukomet

Poznati finalisti Kupa Srbije u rukometu!

Grad Zrenjanin je ovog vikenda domaćin finalnog turnira Kupa Srbije u rukometu u obe konkurencije. U subotu 26. septembra, odigrani su polufinalni dueli, nakon koji smo dobili finaliste.

U ženskoj konkurenciji to su ŽORK Jagodina i ŽRK Naisa iz Niša. Rukometaši Jagodine imaće priliku da dođu do trećeg trofeja u nacionalnom Kupu, prvog posle 2014. godine. Izabranice Dragana Markova bile su ubedljive u polufinalnom meču sa Bekamentom Bukovička Banja koje su savladale rezultatom 34:22 (16: 9). Lakše nego što se očekivalo, u reprizi finala Kupa Srbije iz sezone 2018/2019, dvostruke uzastopne prvakinje Srbije slomile su otpor rivalki već nakon 40 minuta igre. Rukometašice niške Naise druge su finalistkinje Kupa, pošto su u polufinalnom duelu bile bolje od ekipe Bor RTB rezultatom 22:16 (9:9).

Pančevački Dinamo prvi je finalista Kupa „Prof. dr. Branislav Pokrajac“. Pančevo je ponovilo uspeh iz prošle godine, kada su u finalu poraženi od Vojvodine. Izabranici trenera Akima Komenića savladali su Partizan rezultatom 26:22 (13: 9) nakon 60 minuta borbe. Treću godinu zaredom rukometaši novosadske Vojvodine igraće u finalu takmičenja „Prof. dr. Branislav Pokrajac „. Aktuelni osvajači trostruke krune u srpskom rukometu savladali su šabačku Metaloplastiku 27:21 (12:10) u drugom polufinalu završnog turnira.