Borilački Sportovi

Boris Dovedan zasjao zlatnim sjajem na „Smederevskoj jeseni 2020“

U vikendu za nama, Grad Smederevo bilo je centar bokserskog sporta Srbije. Na gradskom trgu održan je meč majstorice finalnog meča za titulu državnog prvaka, u kojem je beogradski Radnički savladao Loznicu.

Pored ovog spektakla na otvorenom, održan je i dvodnevni bokserski turnir „Smederevska jesen 2020“ za uzrasne kategorije kadeta, juniora, omladinaca i seniora.

Veliki uspeh na ovom turniru zabeležio je Boris Dovedan, kadet Boks kluba Banat iz Zrenjanina. On je spektakularnim pobedama došao do zlatne medalje u kategoriji do 57 kg. U polufinalu, Boris je savladao Marka Jojića iz BK Rokica, da bi u finalnoj borbi bio bolji od Denisa Vanića, člana BK Dendi.

Strahinja Rašović se sa ovog takmičenja vratio sa srebrom oko vrata. On je u finalnoj borbi kadeta do 52 kg. poražen od Miloša Đorđevića, člana BK Profesionalac.

U konkurenciji juniora do 70 kg, Darijo Tomić se takođe okitio srebrnom medaljom, dok je David Barna u konkurenciji omladinaca do 60 kg. osvojio bronzu.