Rukomet

Šapčani ponovo nadigrali rukometaše Proletera

RK Metaloplastika ( Šabac ) – RK Proleter 34:19 ( 15:11 )

Po drugi put u poslednjih dvadeset dana, rukometaši Proletera odmerili su u prijateljskom meču snage sa Metaloplastikom, u sklopu priprema pred nastupajuću sezonu. Ovog puta, meč je odigran u Šapcu a domaći rukometaši su ponovo ostvarili ubedljivu pobedu. Rezultat je bio 34:19.

Od samog starta utakmice, Šapčani su nametnuli žestok tempo, te već u 8. minutu susreta imali osetnu prednost ( semafor 6:1 ). Do kraja prvih 30 minuta, Metaloplastika je sve vreme bila u vođstvu od tri do šest golova razlike.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo domaćim rukometašima, koji su konstantno povećavali prednost, sve do maksimalnih šesnaest golova razlike, viđenih u 58. minutu ( semafor 33:17 ).

Među izabranicima Momira Rnića istakli su se Predrag Krivošija i Nebojša Kanjižaj sa po pet postignutih pogodaka, dok se četiri puta u listu strelaca upisao Nenad Todorov.