Samo bod za zrenjaninski Radnički protiv imenjaka iz Sombora

Fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina remizirali su u sredu 16. septembra na domaćem terenu, odigravši 0:0 u okviru 7. kola sa imenjakom iz Sombor.

Jedina izgledna prilika u prvom poluvremenu viđena je u 7. minutu, kada su gosti propustili priliku da povedu. Napadač gostujuće ekipe Radovanović uputio je solidan šut iskosa sa desne strane, ali je lopta završila iznad prečke gola Radovića.

Na samom početku drugih 45 minuta, pripretili su Zrenjaninci. Nakon centaršuta koji se uputio Bačvanski, loptu glavom zahvala Dučić, ali njegov udarac završava iznad prečke golmana gostiju. Nastavili su fudbaleri zrenjaninskog Radničkog da atakuju. Sledeća izgledna prilika viđena je u 62. minutu, kada je šutirao Bačvanski sa više od 20 metara, ali, sigurnom intervencijom, čuvar mreže gostujuće ekipe spasava da dođe do promene rezultata. Bačvanski ponovo preti u 70. minutu, ali rezultat i tada ostaje 0:0. Somborci su u 75. minutu imali veliku šansu da povedu, ali prisebni Radović sprečava promenu rezultata. Poslednju veliku šansu da dođu do pogotka, crveno crni propuštaku u 77. minutu, kada već viđenu loptu u golu nakon šuta Krstinića sa samo par metara udaljenosti, požrtvovanom intervencijom, jedan od odbrambenih igrača gostujućeg tima izbacuje u polje. A kraju, podela bodova uz najnepopularniji rezultat 0:0.

U narednom kolu, fudbalere Radničkog očekuje gostovanje u Banatskom Velikom Selu, gde će se sastati da četrnaestoplasiranom ekipom na tabeli, domaćom Kozarom.