Rukomet

Vojvodina prejaka za Zrenjanince!

RK Proleter – RK Vojvodina 15:27 (7:10)

Rukometaši Vojvodine, višestruki šampioni Srbije i po mnogima najkvalitetnija ekipa u državi savladala je ekipu Proletera. Prijateljska utakmica, koja je po mnogome više ličila na pravu prvenstvenu, zadovoljila je sve rukometne sladokusce, koji su se u subotu u večernjim satima zatekli u zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani.

Iako krajnji rezultat prikazuje više nego ubedljivu pobedu tima iz Novog Sada, u prvih trideset minuta meča viđena je gotovo egal utakmica dva ujednačena rivala. Kvalitet, koji je nesporno bio na strani gostujuće ekipe, presudio je u drugom poluvremenu.

Izabranici Momira Rnića, među kojima većina bez dovoljno iskustva u mečevima sa protivnicima sa ovakvim nivoom igre, nisu uspeli da se u drugoj deonici dostojno suprotstane Novosađanima. Zrenjaninci su u drugom poluvremenu pravili veliki broj grešaka, te omogućavali gostima da lako dolaze do gol šansi.

Najveća prednost rukometaša Vojvodine viđena je u 57. minutu, kada je semafor prikazivao rezultat 13:27.