Rukomet

Proleter poslužio Hercegovini kao odlična provera pred baraž mečeve!

RK Proleter – RK Hercegovina ( Sečanj ) 27:24 ( poluvreme 15:13 )

Rukometaši Proletera i Hercegovine iz Sečnja odigrali su u četvrtak 10. septembra prijateljsku utakmicu. Dok je crveno belima ovo bio redovan kontrolni meč, Sečanjcima je ova utakmica poslužila kao odlična priprema pred baraž duele za popunu Super B lige, koji ih očekuju u Inđiji 23. septembra protiv istoimenog kluba, kao i četiri dana kasnije, kada će se u dvorani u Jaši Tomić sastati sa RK Banatski Karlovac.

Prava rovovska borba dva odlična rivala viđena je u ovom meču. Mnogo trčanja sa obe strane i uigrane akcije krasile su igru oba protivnika. Iako su Zrenjaninci nešto lošije ušli u ovaj meč, dopustivši gostima iz Sečnja da u 18. minutu steknu prednost od četiri gola razlike ( 7:11 ), kvalitet izabranika Momira Rnića je do kraja prvog poluvremena presudio da Proleter na pauzu ode sa prednošću od dva gola razlike.

U drugih 30 minuta, crveno beli su konstantno bili u vođstvu od tri do pet golova prednosti, te su utakmicu bez većih problema priveli kraju pobedom rezultatom 27:24.

Rukometaše Proletera već u subotu očekuje nova provera. Na parketu Kristalne dvorane gostovaće višestruki šampion Srbije i glavni kandidat za osvajanje titule u predstojećoj sezoni, ekipa novosadske Vojvodine.