Košarka

KK Sveti Đorđe umanjio šansu za opstanak!

KK Zdravlje (Leskovac) – KK Sveti Đorđe 87:77 ( 25:18, 18:17, 24:23, 20:19 )

Iako silno motivisani da pobedom u Leskovcu uvećaju šansu za opstanak u drugoligaškom karavanu, košarkaši Svetog Đorđa poraženi su od ekipe KK Zdravlje rezultatom 87:77.

Leskovčani su mnogo bolje otvorili ovaj meč, te u prvih četiri minuta prve četvrtine stekli prednost 13:0. Uspeli su Žitištani da na 17 sekundi pred kraj prve deonice smanje na minus četiri, ali domaća ekipa ipak je na prvi odmor otišla sa prednošći od sedam poena razlike. Druga četvrtina, protekla je u ujednačenoj igri oba rivala, dok su domaći košarkaši maksimalnih plus šesnaest zabeležili u petom minutu treće deonice, kada je semafor beležio rezultat 58:42.

Pripretili su gosti u drugoj polovini poslednje četvrtine, u jednom trenutku smanjili prednost Leskovčana na samo minus četiri, ali ipak nisu uspeli da dođu do potpunog preokreta.

Poene za KK Sveti Đorđe postigli su: Nedeljkov 26, Vulin 14, Tomić 12, Gombar 10, Pavlović 5, Krstanović 5 i Skripac 5

U narednom kolu, u jednom od derbija začelja, KK Sveti Đorđe će na svom parketu dočekati ekipu KK Konstantin iz Niša.