Rukomet

Ipak PLAY OUT za rukometaše Proletera

RK Šamot 65 – RK Proleter 28:25 (17:13)

Rukometaši Proletera propustili su izglednu šansu da eventualnom pobedom u Aranđelovcu izbegnu plej aut ARKUS lige. Oni su danas ( 14. mart ) poraženi od ekipe Šamot 65 rezultatom 28:24.

Iako je početkom drugog poluvremena izgledalo da su za Zrenjanince sve lađe potonule, obzirom da su u 38. minutu gubili rezultatom 21:14, izabranici Ljube Obradovića smogli su snage da odličnom igrom u narednih desetak minuta se približe na samo jedan gol zaostatka. U dva navrata, pri rezultatu 24:23, crveno beli iz Zrenjanina imali su napad za izjednačenje, ali dekoncentracija i brzopletost koštali su ih postizanja pogodaka u presudnim momentima.

Na kraju, 28:25 i veliko slavlje Aranđelovčana, a rukometašima Proletera preostaje da kroz plej aut izbore opstanak u najelitnijem domaćem takmičenju.

Pogotke za RK Proleter postigli su: Aleksa Gaćinović 6, Momir Rnić 3, Predrag Krivošija 3, Veljko Džamić 3, Nebojša Kanižaj 3, Luka Radović 3, Saša Terzić 2, Dušan Marić 2