Rukomet

Počelo je proleće za rukometaše i rukometašice u nižim ligama!

Proteklog vikenda, počeo je prolećni deo prvenstva u većini nižih liga u organizaciji Rukometnog saveza Vojvodine .

U okviru Prve lige „Sever“, u muškoj konkurenciji, RK Hercegovina iz Sečnja je u subotu 7. marta, u sklopu 21. kola gostovala u Novoj Pazovi i odigrala sa RK „Nova Pazova 1957“ nerešeno 21:21 ( poluvreme 11:11 ). Najefikasniji među Sečanjcima bili su Goran Andrijašević i Dalibor Miladinov sa po pet postignutih golova.

RK Hercegovina se trenutno nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa sakupljenih 16 bodova.

Kod dama, rukometašice ŽRK Mladost iz Srpske Crnje, u sklopu 12. kola poražene su u nedelju 8. marta u Rumi od ekipe ŽRK Sloven rezultatom 33:30 ( poluvreme 19:14 ). Među rukometašicama Mladosti najviše se istakla Barbara Ćosić sa sedam pogodaka.

ŽRK Proleter iz Zrenjanina je u utorak 10. marta poražen na gostovanju u Feketiću od ekipe ŽRK Jadran rezultatom 31:24 ( poluvreme 15:9 ). Najefikasnija u redovima Zrenjaninki bila je Anastazija Homan Savković sa sedam pogodaka.

ŽRK Mladost iz Srpske Crnje se trenutno nalazi na sedmom mestu na tabeli sa sakupljenih 13 bodova, dok je jedno mesto ispod njih pozicioniran ŽRK Proleter iz Zrenjanina sa 7 bodova.

U okviru Druge lige „Sever“, rukometaši Vojvode Stepe su u okviru 12. kola poraženi na gostovanju u Alibunaru od ekipe RK „Budućnost“ rezultatom 27:26 ( poluvreme 12:12 ). Utakmica je odigrana u nedelju, 8. marta. Kod gostiju, najbolji strelac bio je Goran Zukić sa devet golova.

Rukometaši Naftagasa iz Elemira ubedljivo su poraženi na gostovanju u Prigrevici od RK „PIK Prigrevica“ rezultatom 51:12 ( poluvreme 25:4 ). Dejan Gligorin i Luka Stojanović dali su po tri gola za „naftaše“.

RK „Radnički JT“ je na svom terenu u mestu Jaša Tomić savladao ekipu RK Mladost iz Vršca rezultatom 37:23 ( poluvreme 20:8 ). Luka Glomazić iz Radničkog bio je najefikasniji igrač meča sa dvanaest postignutih pogodaka.

RK Vojvoda Stepa zauzima peto mesto na tabeli sa 14 bodova, RK Radnički JT je sedmoplasirana ekipa šampionata sa 11 bodova, dok sa samo 3 osvojena boda RK Naftagas je pozicioniran na poslednjem, dvanaestom mestu na tabeli.