FK Radnički odneo ceo plen sa gostovanja u Pančevu

FK Dinamo ( Pančevo ) – FK Radnički ( Zrenjanin ) 1-2 ( poluvreme 0-1 )

Utakmicama 16. kola koje se igraju ovog vikenda, startovao je prolećni deo fudbalskog šampionata u Srpskoj ligi, grupa Vojvodina.

Fudbaleri Radničkog iz Zrenjanina, pobedom na gostovanju u Pančevu, protiv odlične ekipe FK Dinamo, rezultatom 1:2 osvojili su tri važna boda. Na taj način, nastavili su borbu za sam vrh tabele i trku za plasman u viši rang takmičenja.

Poveli su Zrenjaninci u 41. minutu preko Aleksandra Čigoje. Izjednačujući pogodak za Dinamo delo je Dragana Dašića u 71. minutu meča. Pobedu Radničkom doneo je Nikola Bjelica u 82. minutu.

U narednom kolu, na stadionu kraj Skrobare, očekuje nas komšijski derbi. Rival Zrenjanincima biće ekipa OFK Bečej, koja se trenutno nalazi na šestoj poziciji na tabeli. Bečejci su u ovom kolu, na svom terenu odigrali nerešeno 2:2 sa ekipom FK Borac iz Sakula. Utakmica je zakazana za subotu 14. mart od 14:30 časova.