Košarka

Crveno – bele se porazom oprostile od Prve košarkaške lige! (VIDEO)

Završena je sezona u Prvoj košarkaškoj ligi Srbije. Košarkašice Proletera 023 porazom su se oprostile od elitnog takmičenja. Lider na tabeli, ekipa ŽKK Kraljevo nije dozvolila nikakvo iznenađenje u Zrenjaninu, te je meč završen rezultatom 76:100 (15:29, 18:25, 20:30, 23:16).

Gošće su od samog starta pokazale zašto su lider na tabeli i do dvocifrene razlike stigle su već u 7. minutu kada je na semaforu bilo 11:22. Rezultat na kraju prvog perioda bio je 15:29. U drugoj četvrtini prednost gošći je konstatno rasla, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 33:54. Kraljevčanke su rutinski privele utakmicu kraju, a konačan rezultat bio je 76:100.

ŽKK Proleter 023: Milinković, Jovanov (8), Stojić (18), Čabrilo (2), Vulović (2), Muratović (16), Milošević (5), Ratković, Olić (22), Škundrić (2), Mihajlović (1). Trener je bio Marko Marinkov

ŽKK Kraljevo: Shakyla(10), Gobeljić (14), Racić (16), Arsović (2), Jovančević (13), Majstorović, Jovanović (7), Stojičić (14), Trišović, Pierre-Louis (20), Živanović (4). Trener je bio Dejan Kovačević.

SNIMAK UTAKMICE BY: Sport uživo i Media – live