Rukomet

Pančevci u polufinalu Kupa Srbije!

RK Kikinda Grindex – RK Dinamo ( Pančevo ) 25-34 ( poluvreme 14-15 )

Četvrtfinale Kupa prof. dr Branislav Pokrajac

U sredu 4. marta, odigrane su utakmice 1/4 finale Kupa prof. dr Branislav Pokrajac u rukometu. U Kikindi su se sastali domaći RK Kikinda Grindex i pančevački Dinamo . RK Dinamo je bio apsolutni favorit na ovom meču, ali domaći nisu želeli da se predaju pre meča. Međutim, Kikinđani su ipak doživeli ubedljiv poraz. Krajnji rezultat bio je 25:34.

Domaći su dobro ušli u meč, do polovine prvog poluvremena su imali prednost, u nekoliko navrata i od tri gola. Rukometaši Dinama postepeno su se vraćali u igru, te u 19. minutu preokrenuli na 9:10. Do kraja poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu. Na odmor se otišlo rezultatom 14:15 za goste.

U drugom delu igre, gosti su dodali gas i vrlo brzo se rezultatski odlepili. U 41. minutu bilo je 17:21, da bi u 49. već bilo 18:26 u korist Pančevaca. Posle toga, gosti su rutinski priveli utakmicu kraju.