Ostali Sportovi

Drama u Kristalnoj dvorani – SAS ispao iz Kupa

KMF SAS – FMF FON 4-5 ( poluvreme 1-1 )

1/8 finala Kupa Srbije

Zrenjaninska Kristalna dvorana, u sredu 4. marta bila je poprište utakmice osmine finala Kupa Srbije u futsalu, u kojoj su se sastali domaći KMF SAS i gosti iz Beograda, ekipa KMF FON.

Viđena je odlična utakmica, na nivou mečeva iz vrha Premijer lige, neizvesna do poslednje sekunde. Domaća ekipa tri puta je imala rezultatsku prednost, ali na veliku žalost pristalica „lude družine“, u četvrtfinale se plasirala ekipa FON-a.

Nedostatak sportske sreće, te nekoliko grešaka odbrane i golmana domaćih Đura Rodića, rezultiralo je preokretom u poslednjih šest minuta meča. Pri vođstvu SAS-a od 3-2, gosti vezuju tri gola i preokreću rezultat na 3-5. Prava drama viđena je u poslednjih četrdesetak sekundi utakmice. Nakon šestog prekršaja gostujuće ekipe, Stefan Živanov realizuje kazneni udarac sa devet metara, te smanjuje rezultat na 4-5, da bi na samo nekoliko senundi pre kraja ovog duela, isti igrač promašio novi kazneni udarac, koji je usledio nakon sedmog prekršaja gostiju. To je značilo kraj nadama izabranika Milivoja Batinice da mogu da izbore plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Strelci za KMF SAS bili su Dušan Radenković u 3. minutu, Nedeljko Šarenac u 23. minutu, Igor Aranitović u 34. minutu i Stefan Živanov u 40. minutu susreta.

Kod gostujuće ekipe, golove su postigli Lazar Petrašević u 11. minutu, Pavle Pešić u 30. minutu, Dušan Radenković ( autogol ) u 34. minutu, Stefan Aleksić u 35. minutu i Vladimir Lazić u 38. minutu meča.