Ostali Sportovi

Dunja i Justin blistali na Prvenstvu Srbije !

Proteklog vikenda, Atletski savez Srbije organizovao je dva značajna takmičenja za atletičare mlađih uzrasnih kategorija. Subota, 29. novembar bila je rezervisana za Prvenstvo Srbije u dvorani za mlađe pionire, dok su narednog dana, u nedelju 1. marta na atletska borilišta izašli stariji pioniri, takođe u okviru državnog prvenstva. Oba takmičenja održana su u atletskoj dvorani u Beogradu.

Članovi Atletskog kluba AS023 Zrenjanin ostvarili su zapažene rezultate, osvojivši nekoliko odličja. Justin Cvetkov okitio se zlatnim medaljama u trkama na 60 m (7,88) i 200 m (25,52 – rezultat ličnog rekorda). Zlatnu medalju osvojila je i Dunja Eremić u brzinskoj disciplini 1000 m (5:00,18) . Dunja je drugog dana na dvostrukoj dužoj deonici 2000 m završila je na četvrtom mjestu (11: 58,89), dok je Sara Gut bila osma (12:24,82). Milica Božović završila je na šestom mestu u trci na 300 m , sa ličnim rekordom (43,88). Marina Basta je u bacanju kugle zauzela sedmo mesto (9,27 m) . Na državnom prvenstvu nastupila je i štafeta 4x200m u sastavu Stojšin, Živković, Nadlački, Božović, ostvarivši vreme 1:58,25.